Skotský road trip

Protože s pěkným počasím nemělo smysl spěchat na vydání nového cestovatelského komiksu, počkal jsem, až se den pomalu zkrátí a bude více prostoru si o cestování také číst.

Tentokráte se nevydáme vlastní silou skrze ledovou pustinu, jak jste si možná přečetli nebo stále můžete v komiksové reportáži z Laponska na běžkách, ale uděláme si to trochu pohodlnější. Po příletu do Skotska si půjčíme auto a vyrazíme na několikadenní průzkum země, která toho nabízí daleko více, než jste schopni za pár dnů poznat. Poslední dny strávíme v Edinburghu, kde vám představím nejen pár tipů k návštěvě, ale i krvavou a temnou historii města.

Co vás v komiksu čeká?

Dozvíte se jak těžké bylo žít na skotské vysočině, s kterým hradem je spojen Shakespearův Macbeth, co je to tartan, kde můžete pozorovat největší delfíny v Evropě, jak to je doopravdy s Lochneskou a proč jsou Midges svině. Poodhalíte tajemství obliby Fish and chips, navštívíte malebný ostrov Skye, zjistíte co bylo Jakobitské povstání, proč jsou Skotové smutní ohledně filmu Statečné srdce nebo co jiného se ve Skotsku natáčelo. Nevynecháme kavárnu, kde vznikl Harry Potter, zjistíme kde je pohřben Lord Voldemort plus se poohlídneme po ještě temnější stránce časů minulých.

Přijměte tedy pozvání a stáhněte si další díl netradičního cestopisného komiksu.

Stáhnout cestovatelský e-komiks zdarma

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*